Zasady działania fotobudki

Mobilne fotobudki można porównać do fotografów, ale fotobudki mają większe poczucie humoru. Wykorzystywane są do robienia śmiesznych zdjęć na weselach, osiemnastkach, imprezach integracyjnych lub różnego rodzaju imprezach plenerowych.

Jak działa fotobudka?

Zasady działania fotobudki są niezwykle proste i przypominają trochę działanie aparatów fotograficznych z samowyzwalaczem, ale dają dużo większe możliwości.

Każda fotobudka składa się z trzech podstawowych elementów:

• aparatu fotograficznego,

• komputera z oprogramowaniem,

• drukarki termosublimacyjnej.

Aparat stanowiący wyposażenie fotobudki musi wykonywać zdjęcia wysokiej jakości w określonej rozdzielczości. Najczęściej firmy prowadzące sprzedaż fotobudek wykorzystują aparaty fotograficzne Canon 1300 D współpracującą bezpośrednio z drukarką. Zdjęcia drukowane są bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia. Najczęściej dostępne są formaty 5×10 lub 10×15 cm. Niektóre modele mają możliwość drukowania zdjęć w obu formatach.

Bardzo istotnym elementem wyposażenia fotobudki jest mini komputer, który steruje pracą całego urządzenia. To on odpowiada za możliwość wybrania odpowiedniego tła, wysyła instrukcje na ekran dotykowy oraz umożliwia natychmiastowe przesyłanie plików cyfrowych z zapisanymi zdjęciami na portale społecznościowe lub zapisanie ich na płycie CD lub dysku.

Zasady obsługi fotobudki

Firmy oferujące sprzedaż fotobudek lub ich wynajem najczęściej przeprowadzają krótkie szkolenie instruktażowe, ale w zasadzie nie jest ono konieczne, ponieważ wykonanie zdjęcia jest całkowicie intuicyjne. Wystarczy w pobliżu zgromadzić kilka podręcznych akcesoriów, które będzie można szybko zmienić podczas sekwencji kolejno wykonywanych zdjęć. Następnie za pomocą ekranu należy wybrać odpowiednie tło i nacisnąć „start”. Teraz następuje sekwencja 3 zdjęć co 2-3 sekundy. Ten króciutki czas można wykorzystać na szybką zmianę gadżetów.

Rodzaje fotobudek

Głównym produktem firm oferujących sprzedaż fotobudek są standardowe urządzenia przypominające wolnostojące bankomaty. Ich zaletą jest modułowa budowa i łatwość montażu.

Wśród ofert można znaleźć jednak także nietypowe fotobudki lub oferujące dodatkowe możliwości. Bardzo popularne są fotobudki retro wykonane w całości z drewna i stylizowane na aparaty fotograficzne z okresu międzywojennego. Dużą popularnością cieszą się fotobudki lustra, które umożliwiają wybór ramki do zdjęcia stylizowanej na ramy obrazów.

Hitem są fotobudki dmuchane. Główne urządzenie jest standardowe, ale dodatkowo można wokół niego rozłożyć dmuchaną kabinę z podświetleniem LED. Daje to znacznie większe możliwości aranżacji zdjęć i tła.

Read Previous

Ciekawe inspiracje na piękny taras

Read Next

Stroje kąpielowe dwuczęściowe

https://iee802.org/meble-ogrodowe-z-naroznikiem-uniwersalny-komplet/ https://bridge-o-rama.com/jak-dbac-o-kask-na-konia/ https://bdswebwizard.com/sklep-jezdziecki-podstawowe-wyposazenie/