Transport i przechowywanie warzyw

Warzywa i owoce są towarami, w transporcie których niezwykle istotna jest terminowość i zabezpieczenie. W przypadku niektórych warzyw czy owoców, już jedno obicie o drugi może spowodować utratę walorów estetycznych, a nawet walorów smakowych. Producenci tych produktów żywnościowych dbają zatem o odpowiedni poziom zabezpieczeń. Poszukiwane są jednak także rozwiązania tanie i wygodne w transporcie.

Skrzynie na warzywa – wielorazowe i wygodne

Logistyka żywności rządzi się swoimi prawami. Szczególnie gdy chodzi o transport i przechowywanie warzyw i owoców. Są to produkty, które stosunkowo łatwo ulegają zepsuciu, łatwo je zniszczyć przy nieumiejętnym transporcie. Nic więc dziwnego, że producenci poszukują jak najbardziej wydajnego rozwiązania, które z jednej strony ochroni warzywa jak i ułatwi ich transport. W wielu przypadkach producenci szukają rozwiązań najtańszych, wybierają wtedy skrzynki na warzywa, które można wykorzystać tylko raz. Są to niezbyt trwałe, kartonowe lub drewniane pojemniki. Rozwiązanie jest tanie, jednak nie zabezpiecza odpowiednio warzyw czy owoców. Dlatego coraz częściej producenci decydują się transportować swoje towary w skrzynkach na warzywa, które są wielorazowe.

Dobre skrzynie na warzywa

Producent skrzynek na warzywa zastosował w swoim towarze szereg udogodnień, które ułatwiają pakowanie i transport warzyw. Skrzynie na warzywa, wykonane z wytrzymałego plastiku są wygodne zarówno w transporcie jak i są atrakcyjnym rozwiązaniem w ekspozycji produktów w sklepach detalicznych. Ich zaletami są lekkość, łatwość składowanie jedna na drugiej – a co za tym idzie stabilność w transporcie.

Wyżej postawione skrzynki na warzywa nie zgniotą płodów rolnych umieszczonych poniżej. Wszystkie skrzynie mają zaokrąglone brzegi, aby żadne krawędzie nie raniły owoców i warzyw w czasie pakowania i transportu. Ścianki boczne i podstawa mają odpowiednio zaprojektowane perforacje, aby wentylować produkty – składowane przez dłuższy czas nie tracą swojej świeżości i nie psują się. Wygodne uchwyty i miejsce na naklejenie etykiety producenta to kolejne ułatwienia w transporcie i ekspozycji warzyw. W ofercie znajdują się także skrzyniopalety, które łączą w sobie zalety małych skrzynek na warzywa, a jednocześnie przedstawiają sobą dużo większe gabaryty, stąd zastosowanie w sadownictwie.

Read Previous

Praktyczne podejście do prania

Read Next

Znajdź idealne ubezpieczenie zdrowotne

https://qlime-project.org/mala-sofa-ogrodowa-w-strefie-wypoczynkowej/ https://softcupbra.org/nowoczesny-ogrod-meble-ogrodowe-brazowe/ https://d41teachers.org/nowoczesny-taras-pomysl-na-niebanalne-miejsce-do-relaksu/