Sprzęt narciarski Rossignol – nowe trendy i wymagania Klientów

Każdy, kto choć trochę interesuje się nowoczesnymi rozwiązaniami narciarskimi wie, że narty Rossignol to nie jedyny produkt tego doświadczonego i profesjonalnego producenta. To właśnie dzięki niemu na naszych stokach pojawiają się nowoczesny sprzęt narciarski, również w postaci kurtek, akcesoriów i… aplikacji mobilnych.

Ubiór – słów kilka

Narty Rossignol to kluczowy element wyposażenia narciarza. Trudno jednak wyobrażać sobie, by poradził on sobie na stoku bez zaawansowanych rozwiązań odzieżowych. Wspomniany producent nart Rossignol stawia na rozwiązania, które rozszerzają funkcjonalność klasycznej kurtki narciarskiej. Odtąd nie jest to odzież wyłącznie „na stok”, lecz również na inne okazje.

Nic więc dziwnego, że w kurtkach tego producenta coraz częściej pojawiają się wzmocnione kieszenie na smartfony, karty kredytowe, czy dokumenty. Ewolucji ulegają również same warstwy izolacyjne, składające się coraz częściej z zaawansowanych kombinacji kilku różnych rodzajów materiałów. Tak, to dzięki nim skóra może oddychać i jednocześnie zabezpieczać się przed zimnem.

Inteligentne opaski

Kto by pomyślał, że narty rossignol doczekają się swego bardzo zaawansowanego następcy, czyli trackera, za pomocą którego można śledzić postępy na stoku. Urządzenie to montowane jest bezpośrednio na but narciarski a jego rolą jest odczytywanie i zapisywanie bieżącej pozycji narciarza, wraz z rejestracją jego ewolucji na stoku. Gadżet ten oczywiście łączy się ze smartfonem za pomocą łącza Bluetooth.

PIQ Wearable Ski Sport Tracker – bo taką nazwę nosi opaska – to sprzęt o wysokim stopniu zaawansowania. Potrafi on odczytywać nawet tak złożone parametry jazdy jak… kąt nachylenia narty względem podłoża. Nie jest to może niezbędne akcesorium, ale zapewnia ono mnóstwo frajdy po powrocie ze stoku, wraz z możliwością udostępnienia relacji w mediach społecznościowych.

Poduszki powietrzne i kaski

Swoistą nowością są też kaski z wmontowanymi czujnikami uderzeniowymi i poduszki powietrzne zaimplementowane wewnątrz kamizelek. Rolą tych pierwszych jest wykrycie uderzenia i zaalarmowanie ratowników za pośrednictwem wbudowanego nadajnika GPS. Druga z przytoczonych innowacji umożliwia nadmuchanie poduszki powietrznej, chroniącej nasz kręgosłup w trakcie upadku.

Podsumowując, nowoczesne rozwiązania dostarczane przez producenta nart Rossignol, to pochodna dążenia do zwiększenia bezpieczeństwa na stoku, komfortu jazdy i innowacyjna szansa na analizę naszych narciarskich dokonań. Trzeba przyznać, że kolejne sezony prezentują się pod tym względem bardzo obiecująco.

Read Previous

Funkcjonalne dodatki w kuchni i w jadalni

Read Next

Nowoczesny hosting – zadbaj o swój sklep internetowy lub stronę

https://adoptionua.com/bezpieczna-zywnosc-na-sklepowych-polkach/ https://nuiworld.net/spodnie-na-konia-wybieramy-wygodne-spodnie-jezdzieckie/ https://sigmasystem.pl/jak-pokonac-strach-przed-konmi/