Skitouring – odżywka dla ciała i duszy

Istnieje kilka form ćwiczeń, które zapewniają tak kompleksowy trening ciała, jak skitouring. Narciarstwo stanowi wyzwanie dla sprawności i wzmacnia ramiona, nogi, brzuch i plecy, centrum równowagi i koordynację.

Znajdź partnera szkoleniowego.

Co powiesz na regularny dzień tygodnia, w którym ty i twój kolega lub sąsiad trzymacie się nart i idziecie razem? Będzie to pozytywne zarówno pod względem społecznym, jak i zdrowotnym, a także świetny sposób na spędzenie czasu na dworze.

Odżywka do ciała.

Skitouring jest jedną z najlepszych form treningu, jaką możemy ćwiczyć — pod względem wytrzymałości, siły, koordynacji i spalania tłuszczu. Używamy jednocześnie kilku dużych grup mięśni, co oznacza, że ​​również dużo spalamy.

Jeśli chcesz ćwiczyć mięśnie nóg w różny sposób, możesz przełączać się między stylem jazdy na łyżwach a stylem klasycznym. Jeśli chcesz skupić się na plecach, ramionach i brzuchu, możesz dodać kilka dłuższych sesji pomiędzy nimi — w których używasz nóg tak mało, jak to możliwe. Na przykład możesz sprawdź, czy uda ci się postawić 1 minutę na długiej powierzchni, zanim wrócisz do zwykłej przekątnej.

Skitouring to świetny sposób na trening mięśni rdzenia. Dobrze wyszkolona jest stabilizacja mięśni brzucha i pleców. Poza tym wiemy, że regularna aktywność fizyczna daje nam wiele korzyści zdrowotnych: obniżenie poziomu cholesterolu, obniżenie ciśnienia krwi do 24 godzin po wysiłku, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu ryzyka chorób układu krążenia.

Odżywka dla duszy.

Wyjście na zewnątrz może być samo w sobie wypełnieniem — patrzenie na naturę wokół ciebie jest bardzo piękne i może być bardzo pożądanym wytchnieniem w gorączkowym życiu codziennym.

Wyobraź sobie rozciąganie nart, temperatura jest odpowiednia, świeci słońce i piękne światło dzienne na zewnątrz. W dobrym stylu łatwo przechodzisz przez trasę biegową — mijamy zaśnieżone świerki i sople zwisające z dachów. Oddychasz świeżym powietrzem, ciesząc się myślą o filiżance gorącego kakao, kiedy jesteś w połowie trasy.

Dla entuzjastów techniki. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią uwzględniać techniczne duplikaty podczas treningu, lub od czasu do czasu możesz śledzić i rejestrować statystyki, istnieje kilka aplikacji na telefon komórkowy, które mogą działać jako dodatkowy czynnik motywujący.

Oto jeden z przykładów:

RunKeeper / Endomondo

Oba są świetnymi aplikacjami dla tych, którzy chcą śledzić liczbę przejechanych kilometrów, średnią prędkość, gdzie jesteś na mapie, zużycie energii i rejestrowanie sesji od czasu do czasu. Innymi słowy, nowoczesny dziennik treningowy.

Read Previous

Znajdź idealne ubezpieczenie zdrowotne

Read Next

Okna PCV – czym są i czym się wyróżniają?

https://meblelobos.pl/jak-chronic-motocykl-na-drodze/ https://wingate.biz/certyfikat-iso-9001-co-nalezy-o-nim-wiedziec/ https://goldavocado.pl/doskonale-spedzony-czas/