Rozwód – kiedy konieczna jest pomoc prawnika?

Decyzja o rozwodzie zapada często po wielu latach prób uratowania związku. Małżonkowie często kierują się dobrem dziecka i na długo zachowują pozory udanej rodziny. Decyzja o rozwodzie może jednak okazać się bardzo dobra dla obu współmałżonków – uprawomocniony rozwód pozwoli rozpocząć życie prywatne na nowo, uporządkować je. Jak przejść przez rozwód w neutralnej atmosferze?

Mediacje – co mogą nam ułatwić?

Decyzja o rozwodzie zapadła: co dalej? Zdecydowana większość małżonków nie wie jak postępować w sprawach rozwodowych, więc często podział majątku i przyznanie opieki nad dziećmi pozostaje w rękach sądu. Coraz popularniejsze robią się jednak mediacje – pozwalają one na ustalenie najważniejszych kwestii związanych z podziałem majątku zgromadzonym podczas trwania małżeństwa, jak i ustaleniem alimentów. Mediacje przedsądowe mogą zaoszczędzić nam wiele czasu i pieniędzy, a sam sąd może orzec rozwód w momencie otrzymania tego dokumentu do rąk.

Kiedy pomoc adwokata jest niezbędna?

W przypadku braku porozumienia pomiędzy małżonkami warto pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego prawnika. W przypadku rozwodów gdzie małżonkowie nie mogą dojść do ugody w przypadku podziału majątku czy opieki nad dziećmi pomoc adwokata okazuje się niezbędna. Zadaniem adwokata jest przede wszystkim dokładne zapoznanie się z sytuacją swojego klienta oraz bezstronna i fachowa opinia – mówi prawnik adwokat-katowice.info.pl. Adwokat będzie reprezentował w sądzie swojego klienta, w jego imieniu przedstawiał pisma i wnioski, będzie też działał na jego korzyść i pilnował jego dobrego imienia. Doświadczony adwokat podpowie, jak osiągnąć zamierzone cele w sądzie i jednocześnie poradzi jakich kroków i działań unikać, aby nie pogorszyć swojej pozycji w oczach sądu.

Read Previous

Przytulny taras w kilku krokach

Read Next

Zatrudnienie za granicą – jak znaleźć?

https://worldwideracewalking.com https://pepsiohyesabhi.com/wygodna-sofa-ogrodowa-najmodniejsze-modele/ http://www.plonsk24.pl/aktualnosc-9-4382-ubezpieczenie_oc_czym_jest.html