Rowerzysta na drodze – jak może dbać o swoje bezpieczeństwo?

W ostatnich latach jazdę na dwóch kółkach wybiera coraz więcej osób – rowerem poruszamy się nie tylko po lasach czy łąkach, ale również po miastach. Rower staje się doskonałą alternatywą dla samochodu osobowego czy tez komunikacji miejskiej – nie stoi w korkach, dzięki niemu znacznie szybciej dotrzemy do celu.

Kask to nie wszystko

Wiele mówi się dzisiaj o bezpieczeństwie podczas jazdy na rowerze. Normą jest widok rowerzystów w kaskach, również w mieście. Kaski rowerowe mają za zadanie chronić głowę podczas przypadkowego upadku, ale również w razie niebezpieczeństwa. By jednak czuć jeszcze większy komfort podczas jazdy warto zastanowić się nad OC dla rowerzystów – jak działa takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie dla rowerzysty może być dopasowane do konkretnych potrzeb – mówią pracownicy marki beesafe.pl. Możemy ubezpieczyć nie tylko siebie, ale również nasz rower. Podstawowe ubezpieczenie OC dla rowerzysty pozwoli na pokrycie strat materialnych wyrządzonych z jego winy – może to być zarysowanie lakieru samochodu, ale również uszkodzenie odzieży przechodniów czy też uszczerbek na zdrowiu przechodnia.

Opieka w następstwie nieszczęśliwych wypadków

Jedną ze składowych, którą możemy wybrać w ubezpieczeniu dla rowerzysty, jest NWW. Jego wysokość będzie zależała od nas i tego, jaką kwotę określimy. NWW pozwoli na pokrycie kosztów leczenia po wypadku na rowerze, w wielu przypadkach pozwoli również na skorzystanie z pomocy lekarza czy pielęgniarki podczas wizyty domowej.

Dobrym pomysłem jest również wykupienie opieki AC na nasz rower. Ubezpieczenie tego typu pozwoli na naprawy roweru, ale również na odzyskanie jego równowartości w przypadku kradzieży. Dokładne informacje działania OC rowerowego znajdziemy w konkretnych zapisach regulaminów danych form ubezpieczenia.

Read Previous

Czy oświetlenie na taras wpłynie na nasz poziom komfortu?

Read Next

Piękne kuchnie, czyli pomieszczenia bez wad

https://baoqieateri.com/jaki-toczek-do-jazdy-konnej-wybrac/ https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/ https://mhe-spu.org/kask-jezdziecki-dla-twojego-dziecka-wybierz-madrze/