Oryginalny i funkcjonalny przedpokój

Jeszcze do niedawna przedpokoje były najbardziej problematycznymi przestrzeniami w naszych mieszkaniach czy domach – ich funkcjonalne zaaranżowanie było trudne, a brak naturalnego światła sprawiał, że przestrzeń ta wydawała się mała i ciemna. Dzisiaj projektanci i dekoratorzy przekonują, że zaprojektowanie ciekawego przedpokoju to nie problem!

Przedpokój – problemy przestrzeni

Przedpokoje to zazwyczaj niewielkie przestrzenie, które nie mają dostępu do naturalnego światła, więc są względnie ciemne. Dodatkowo problemem jest ich wielkość – przedpokoje mają witać gości i zapewniać miejsca na powieszenie kurtek, jednak w praktyce może być to trudne. Na szczęście dzisiaj mamy tak olbrzymi wybór elementów wyposażenia wnętrz, że stworzenie ciekawego przedpokoju jest niezwykle proste.

Od czego zacząć? Podstawą jest dobranie koloru ścian lub tapet oraz oświetlenia. Zadbajmy o to, aby oświetlenie było mocne – wybierzmy  lampy bez mlecznych kloszy, aby nie ograniczały one mocy lamp. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie chłodniejszych odcieni ścian czy tapet oraz neutralnej barwy żarówek – dzięki temu pomieszczenie będzie optycznie nieco większe. Warto też postawić na lampy z możliwością regulowania kąta padania światła.

Jakie wyposażenie przedpokoju wybrać?

Niewielkie przedpokoje warto wyposażać z rozmysłem. Podstawą niech będzie oryginalny wieszak ścienny – wiele interesujących modeli znajdziemy na stronie notodo.pl. Wieszak może być zdobiony, wykonany z drewna lub z proszkowanego metalu – wybierzmy dany model dopasowując go do potrzeb. Uzupełnieniem może być niewielka sofka, w której wnętrzu znajdziemy dość miejsca na przechowywanie kilku par butów. W przedpokoju nie może zabraknąć również lustra – pamiętajmy, że pozwoli ono optycznie powiększyć przestrzeń przedpokoju.

Read Previous

Nowoczesne zabiegi medyczne – laser frakcyjny CO2

Read Next

Nowoczesne sztućce domowe

https://aahasc.org/ubezpieczenie-oc-podstawowe-informacje-dla-poczatkujacych-kierowcow/ Białe meble do łazienki https://gardenogrody.pl