Okna PCV – czym są i czym się wyróżniają?

Przyglądając się branży stolarki okiennej na pewno zauważymy, że w dużej mierze przeważają tam okna PCV cieszące się ogromną popularnością wśród wielu klientów. Oprócz nich można znaleźć również okna drewniane, drewniano – aluminiowe, aluminiowe, które jednak nie przebijają popularnością okien plastikowych.

Okna PCV – co to?

Dlaczego na okna plastikowe mówimy okna PCV? Ponieważ jest to skrót od polichlorku winylu. Mówiąc inaczej jest to tworzywo sztuczne wykorzystywane przy produkcji plastikowych okien i drzwi. PCV to prawidłowy skrót od Poli Vinyl Chloride. Prawidłowy polski skrót brzmi PCW, czyli polichlorek winylu. Częściej używaną i chyba bardziej wdzięczną nazwą jest PCV, która przyjęłą się już na dobre na polskim rynku ciesząc oko wielu klientów poszukujących dobrej jakości okien do swoich domów, mieszkań i firm.

Zalety plastikowych okien

W czasach kiedy wskazuje się, że plastik nie jest trwałym materiałem (np.plastikowe zabawki), okna plastikowe już od wielu lat wykazują się wieloma wspaniałymi zaletami powodującymi ich wysoką jakość przez okres nawet kilkudziesięciu lat. Okna PCV są odporne na czynniki biologiczne, chemiczne, a przede wszystkim atmosferyczne. Na dodatek kupując takie okna do swoich domów można wybierać pomiędzy wieloma wzorami i kolorami. Jeszcze do niedawna na rynku obecne były tylko białe okna plastikowe. Obecnie można jednak zakupić okna, które dzięki swojemu brązowemu kolorowi wiernie imitują eleganckie okna drewniane mające od plastików o wiele większą cenę. 

Read Previous

Skitouring – odżywka dla ciała i duszy

Read Next

Ubezpieczenie turystyczne w trakcie wakacji