Okna drewniane czy plastikowe – jak podjąć dobrą decyzję?

Czeka nas wymiana okien. Stare już nie są szczelne, dlatego trzeba pomyśleć o zakupie nowej stolarki okiennej. Okna drewniane czy plastikowe będą lepszym wyborem? Oto pytanie przed którym stają wszystkie osoby, zmuszone do dokonania wymiany całej stolarki okiennej.

Okna drewniane czy plastikowe – ważny jest wygląd

Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale decydując się na wybór okien, należy wziąć pod uwagę ich wygląd. O co dokładnie chodzi? O ich kolor. Dla niektórych osób nie jest to tak ważny element, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że ciemne okna drewniane nagrzewają się zdecydowanie szybciej, jeżeli mamy do czynienia z upalnym słońcem. W przypadku białych okien z tworzywa sztucznego, nie będziemy mieli z tym dużego problemu. Przy czym, na rynku dostępne są także ciemne okna PCV, które doskonale imitują drewno. Tego typu okna również szybko będą się nagrzewać.

Porównanie okien do wyboru

Okna drewniane czy plastikowe – dokonajmy porównania dostępnych modeli na rynku. Drewniana stolarka okienna jest bardziej solidna i mniej podatna na odkształcenia. Plastikowe są zdecydowanie tańsze. PVC to materiał, który odporny jest na wodę i wilgoć. Drewno uznawane jest za bardziej naturalny, przyjazny dla człowieka materiał. Warto również dodać, że są one łatwiejsze do naprawy. Plastik to materiał, który jest zdecydowanie lżejszy, nie obciążający konstrukcji budynku. Zaletą PCV jest to, że nie trzeba ich regularnie konserwować. Drewno należy systematycznie czyścić i konserwować. 

 

Read Previous

Idealna wiata tarasowa do przestrzeni wypoczynkowej

Read Next

Przydatne programy komputerowe

https://bridge-o-rama.com https://filaria.org https://millerliteargentina.com