Obowiązki ciążące na posiadaczach samochodów

Każdy posiadacz samochodu zdaje sobie sprawę o ciążących na nim obowiązkach – dotyczy to przede wszystkim corocznych badań kontrolnych pojazdu, jak również konieczności ubezpieczenia. Warto nieco wyjść poza te dwa zagadnienia i samodzielnie zadbać o stan naszego samochodu – niewątpliwie wpłynie to pozytywnie na jego żywotność i nasze bezpieczeństwo podczas jazy.

Ubezpieczenie OC – jak wybrać najlepsze?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Pozwala ono na pokrycie szkód wyrządzonych przez nas podczas prowadzenia pojazdu. Wysokość składki ubezpieczenia zależy zarówno od wieku samochodu, jak i naszego stażu jako kierowców. Ubezpieczenia odstaniemy u wszystkich ubezpieczycieli w Polsce.

Badanie kontrolne w stacji diagnostycznej

Coroczne badanie w stacji diagnostycznej ma na celu określenie jakości najważniejszych układów w naszym samochodzie. Mechanicy sprawdzają stan i działanie hamulców, zbieżność kół, jakość amortyzatorów, muszą także sprawdzić czy wszystkie światła w samochodzie działają. Pozytywnie ukończone badanie zakończone jest wbiciem odpowiedniej pieczątki do dowodu rejestracyjnego samochodu.

Jak sami możemy zadbać o nasz samochód?

Warto poświęcić nieco czasu na samodzielne dbanie o samochód – z pewnością znacząco przedłuży to jego żywotność. Prace, które możemy wykonać samodzielnie to na pewno sprawdzenie poziomu oleju silnikowego. Jeśli zauważymy jego niedobór konieczne jest dolanie. Oleje znajdziemy na stronie motopiema.pl. Podobny zabieg należy stosować w przypadku płynu chłodniczego – stan określamy stawiając samochód na płaskiej powierzchni. Pamiętajmy o tym, aby zbiornik na płyn chłodniczy otwierać dopiero wtedy, kiedy samochód przestygnie. W przeciwnym razie wysokie ciśnienie płynu może zagrażać naszemu zdrowiu przy odkręcaniu nakrętki.

Read Previous

Zatrudnienie za granicą – jak znaleźć?

Read Next

Materac 90×200 – jak kupić dobry rodzaj materaca?

https://4sch.pl https://wnetrzadesign.com.pl https://annbradforddesign.com/trendy-w-architekturze-okna-drewniane/