Metoda żelowa zdobienia paznokci – najważniejsze mity

Obecnie internet i wszelkie blogi to niestety zupełnie nie jest obiektywne źródło informacji. Znajdują się na nich często zupełnie nieprawidłowe informacje, które niestety powodują to, że nie podejmujemy właściwych decyzji kierując się nimi. Poniżej zatem obalonych zostanie kilka mitów odnoszących się do metody żelowej zdobienia paznokci.

Metoda żelowa zdobienia paznokci a hybrydowa to jest to samo

No właśnie – nie. Niestety dzisiaj często mylone są poszczególne metody zdobienia i stylizacji paznokci. Należy jednak stanowczo podkreślić tutaj, że metoda żelowa zdobienia paznokci, hybrydowa a akrylowa to są trzy różne metody.

Czym zatem charakteryzuje się metoda żelowa? Otóż stosowanie są tutaj specjalne żele utwardzane pod lampą UV pozwalające modelować paznokieć na formie czy na tipsie. Hybryda zaś także wymaga lampy UV, jednak tu stosuje się lakiery mające nieco krótszą wytrzymałość i raczej nie nadające się tak świetnie do modelowania paznokci. Z kolei zaś stylizacja paznokci akrylem odbywa się przy zastosowaniu specjalnego proszku, bez lampy UV, efekt jest długotrwały, ale też trudny do usunięcia.

Metoda żelowa nie nadaje się do słabych i krótkich paznokci

To jest mit, bowiem właśnie spośród tych trzech najbardziej popularnych metod, to zasadniczo metoda żelowa dedykowana jest właśnie do paznokci krótkich i zniszczonych. Żel bowiem nie powoduje dalszego osłabienia płytki paznokciowej, nie trzeba też takich paznokci mocno obcinać ani spiłowywać.

Jak to możliwe? Otóż bowiem przy pomocy metody żelowej zdobienia paznokci możliwe jest ładne uformowanie i wydłużenie płytki na tipsie albo tylko na formie. W wyniku tego paznokieć wygląda tak, jakby całkowicie naturalnie był naprawdę długi i miał ładny kształt.

Żel na paznokciach nie wygląda za naturalnie

Na koniec należy rozprawić się z jeszcze jednym mitem a mianowicie takim, że żel na paznokciach nie prezentuje się zbyt naturalnie. Jest to oczywiście nieprawidłowa informacja, ponieważ tak naprawdę, to właśnie metoda żelowa daje najbardziej zrównoważone efekty i prezentuje się całkiem naturalnie.

Generalnie metoda żelowa zdobienia paznokci ładnie wydłuża płytkę i modeluje ją. Dalej paznokieć może zostać pomalowany w zasadzie na dowolny kolor- łącznie także z bardzo jasnymi i cielistymi barwami. Słowem – całość wygląda naturalnie i ładnie. W przeciwieństwie do manicure żelowe, to raczej akrylowy prezentuje się dość nienaturalnie i to tutaj widać, że paznokieć został wydłużony nie przez naturę, tylko sztuczną metodę.

Read Previous

Nowoczesny wózek spacerowy – co wiedzieć przed kupnem?

Read Next

Przytulny taras w kilku krokach

http://rosequarterdevelopment.org/drzwi-zewnetrzne-bez-tajemnic/ https://study-abroad.pl/realne-korzysci-z-iso-45001/ Salon w stylu francuskim