Laserowe leczenie paznokci zniszczonych grzybicą lub stylizacją

Zniszczona płytka paznokci to częsta przypadłość, którą można skutecznie leczyć przy pomocy lasera. Sprawdź, na czym polega laserowe leczenie paznokci.

Paznokcie zniszczone grzybicą lub stylizacją? Pomóc może laserowe leczenie paznokci

Jeśli Twoje paznokcie są kruche, łamliwe, zniekształcone, przebarwione z powodu choroby grzybiczej lub zbyt agresywnej stylizacji, po pomoc możesz zwrócić się do gabinetu medycyny estetycznej. Przedstawiamy skuteczną metodę laserowego leczenia paznokci.

Laserowe leczenie paznokci – wskazania

Laser Lunula to specjalistyczne urządzenie stosowane w leczeniu grzybicy paznokci, z którego skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Doskonale sprawdza się w leczeniu grzybicy paznokci u stóp, ale też w regeneracji płytki po hybrydzie i innych zabiegach stylizacyjnych. Jest alternatywą dla wielomiesięcznych kuracji farmakologicznych czy zabiegów chirurgicznych.

Wskazania do laserowego leczenia paznokci:

  • grzybica paznokci;
  • płytka paznokci rozwarstwiająca się i zniszczona przez lakiery hybrydowe, tipsy czy detergenty;
  • paznokcie zmienione z powodu chorób, np. łuszczycy, cukrzycy, liszaja płaskiego;
  • uszkodzenia mechaniczne, np. przez buty biegowe;
  • osłabiona płytka paznokciowa bez widocznych objawów chorobowych.

Ogromną zaletą laserowego leczenia grzybicy paznokci Lunula jest to, że zabieg ma niewiele przeciwwskazań, dlatego można wykonywać go nawet u osób chorych na cukrzycę.

Na czym polega laserowe leczenie grzybicy paznokci?

Laserowe leczenie paznokci działa bakteriobójczo oraz stymulująco na czynniki przeciwgrzybicze produkowane przez organizm i dodatkowo stymuluje wzrost zdrowego paznokcia. W laserze Lunula zastosowano bowiem dwie długości fali: 405 nm oraz 635 nm. Pierwsza działa bakteriobójczo oraz grzybobójczo, hamując przyczynę grzybicy paznokci. Druga pobudza procesy immunologiczne organizmu, sprawiając, że paznokcie stają się mocniejsze i mniej podatne na wpływ czynników zewnętrznych.

Laserowe leczenie paznokci to bardzo szybka procedura, trwająca około 12 minut na każdą stopę lub dłoń. Zabieg jest bezbolesny, więc nie wymaga znieczulenia. Wykonuje go wykwalifikowany kosmetolog. Procedura polega na umieszczeniu kończyn bezpośrednio pod źródłem światła laserowego. Wiązka lasera wnika głęboko w tkankę przez płytkę paznokciową, nie uszkadzając jej powierzchni, ani otaczającej skóry. Laser trafia więc w źródło problemu, skutecznie eliminując przyczynę grzybicy i zapobiegając nawrotom choroby. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji.

Laser Lunula – regeneracja paznokci po hybrydzie i grzybicy

Na wizualne efekty laserowego leczenia paznokci trzeba poczekać do czasu, aż odrośnie nowa płytka paznokciowa. Pełne wyniki są więc widoczne dopiero po 5-6 miesiącach w przypadku paznokci u rąk lub po 12-18 miesiącach w przypadku paznokci u stóp. Paznokcie po zastosowaniu lasera Lunula odzyskują blask, połysk i zdrowy, różowy kolor. Macierz i płytka paznokciowa zostają dogłębnie zregenerowane. Zabieg wzmacnia kondycję paznokci narażonych na niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak częste zabiegi manicure’u i pedicure’u, detergenty, wilgoć czy kurz.

Laser Lunula umożliwia pozbycie się grzybicy już podczas czterech 12-minutowych sesji, jednocześnie zapobiegając nawrotom choroby. W niektórych przypadkach lekarz lub kosmetolog może zdecydować o rozszerzeniu terapii o dodatkowe zabiegi. Jeśli uszkodzenie paznokci jest znaczne, konieczny może okazać się dodatkowy zabieg ścieńczenia płytki paznokciowej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach laserowych na paznokcie, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.  

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Read Previous

Zalety płynące z ISO 17025

Read Next

WMS: Kto powinien z niego korzystać i dlaczego?

https://mmb-meble.pl https://greaterrangedj.com https://speedladies.pl/news/item/1064-co-obejmuje-ubezpieczenie-motocykla