Kulki gejszy przez wiele osób uważane są za gadżet typowo erotyczny. Warto jednak wiedzieć, że mają one bardzo istotne działanie prozdrowotne. Dzięki nim bowiem kobiety mogą wzmocnić mięśnie Kegla – co wpływa na łatwiejszy poród i szybsze dojście do formy po ciąży, jak również chroni przed pojawieniem się problemu nietrzymania moczu.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Co to są kulki gejszy?
- Jakie są ich rodzaje?
- Jak używać kulek gejszy?
Kulki gejszy – co to jest?
Kulki gejszy – inaczej kulki waginalne – to zazwyczaj dwie połączone ze sobą kulki, wewnątrz których znajdują się ciężarki o większej wadze. Umieszcza się je w pochwie – podobnie jak np. tampon. Wykonane są zazwyczaj z metalu, silikonu lub innych tworzyw sztucznych. Podczas chodzenia wewnętrzne ciężarki obijają się o siebie i wprawiają cały gadżet w delikatne drganie – kobieta zaś w reakcji na to instynktownie napina mięśnie dna miednicy, czyli tzw. mięśnie Kegla.
Kulek gejszy można używać do stymulacji erotycznej – samodzielnej lub podczas wspólnych zabaw seksualnych. Wiele pań stosuje je też jednak na co dzień, aby polepszyć stan mięśni Kegla. Z czasem bowiem ich siła zanika, co może prowadzić do wielu nieprzyjemnych stanów chorobowych – takich jak nietrzymanie moczu. Problem ten dotyka niestety wielu kobiet, szczególnie po porodzie. Dlatego tak ważne jest postawienie na profilaktykę w tym zakresie. Używanie kulek gejszy to zatem połączenie przyjemnego z pożytecznym!
Rodzaje kulek do ćwiczeń mięśni Kegla
Przede wszystkim kulki gejszy dzieli się na pojedyncze i podwójne. Te pierwsze są przeznaczone przede wszystkim dla osób początkujących oraz kobiet bardzo drobnych lub mających problem z tyłozgięciem macicy. Podwójne kulki zaś mogą być używane przez resztę chętnych pań. Na rynku dostępne są też modele bez wewnętrznych ciężarków. Te jednak należy traktować jako gadżet erotyczny, nie wpływają one bowiem zbytnio na wzmocnienie mięśni Kegla.
Kulki gejszy różnią się też od siebie swoją wagą. Te najlżejsze polecane są kobietom o słabej sile mięśni – np. po porodzie lub w bardziej zaawansowanym wieku. Kulki cięższe dobre są dla osób już wytrenowanych pod tym względem. Jeśli nie jesteś pewna siły i stanu swoich mięśni dna macicy, możesz też wybrać tzw. model progresywny. To cały zestaw kulek, z których każda ma inną wagę. Można więc wypróbować, która z nich jest aktualnie dla Ciebie najlepiej dopasowana, a potem łączyć je ze sobą w różne kombinacje.
Kulki gejszy – jak używać?
Kulki gejszy najlepiej jest aplikować na stojąco. Dolna powinna się znajdować ok. 1–2 centymetrów nad wejściem do pochwy. Pamiętaj, aby się upewnić, czy sznureczek pozostał na zewnątrz – to dzięki niemu bowiem będziesz mogła wygodnie usunąć kulki. Jeśli borykasz się z problemem suchości pochwy, użyj lubrykantu – upewnij się tylko, czy można go stosować w przypadku Twoich kulek.
Jeśli zdecydowałaś się na kulki gejszy w celu treningu mięśni Kegla, używaj ich od kilku minut do godziny dziennie. Pamiętaj, że w tym czasie powinnaś się znajdować w ciągłym ruchu – tylko wtedy bowiem kulki są wprawiane w drżenie. Nie obawiaj się jednak – nie jest to słyszalne dla otoczenia, więc gadżetu tego możesz używać w każdych warunkach, np. podczas wyprawy do sklepu. Staraj się przy tym intensywnie pracować mięśniami dna miednicy, dzięki czemu uzyskasz jeszcze lepsze efekty.
Jeśli jesteś ciekawa, jak działa trening z wykorzystaniem kulek gejszy, nie wahaj się i spróbuj. Oprócz korzystnego wpływu na stan Twojego zdrowia mogą też one zapewnić Ci sporo frajdy i przyjemności. Kulki gejszy oraz inne akcesoria, które można wykorzystać w trakcie zabaw łóżkowych, znajdziesz na Allegro.