Jak zmienić styl życia na zdrowszy?

Polacy są narodem znanym z tego, że kupują zastraszające ilości suplementów diety, witamin i innych preparatów, mających za zadanie poprawić zdrowie. Oznacza to, że zależy im na tym, by żyć długo i w dobrym samopoczuciu. W co naprawdę warto zainwestować, by zmienić styl życia.

Witaminy w pożywieniu

Oczywiście zaleca się codziennie spożywać jak największe ilości warzyw oraz trochę owoców. Do tego trzeba pić co najmniej kilka szklanek wody lub spożywać zupy. Można to wszystko połączyć kupując wyciskarkę do owoców. Sprawdzi się ona nie tylko przy robieniu wartościowych soków właśnie z owoców, ale także z warzyw i ziół.

Mechanizm działania sprzętu, jakim jest wyciskarka do owoców jest nieco inny niż w przypadku sokowirówki, dzięki czemu powstaje o wiele bardziej treściowy koktajl. Wyciskarka poradzi sobie nawet z warzywami, czy roślinami, które nie mają w sobie zbyt wiele wody, na przykład szpinakiem. Dzięki temu można przyjmować warzywa, których się nawet za bardzo nie lubi, ponieważ w smoothie są one niewyczuwalne.

Codzienny ruch

Warto wykorzystać to, że pije się zdrowe koktajle z wyciskarki do owoców i zrobić dla siebie coś więcej. Codziennie należy sobie zapewnić odpowiednią porcję ruchu. Może to być coś, za co zupełnie nie trzeba płacić, jak bieganie lub spacery po parku, ale naprawdę opłaca się także zainwestować w karnet na siłownię.

Oczywiście organizm po takim wysiłku chciałby nadrobić straty, ponieważ zwiększa się apetyt. Zdrowymi kaloriami mogą być wówczas te z soków warzywnych i owocowych. Tutaj przyda się ponownie wyciskarka do owoców. Po treningu można na przykład wypić koktajl z bananem, szpinakiem i jabłkiem. Dostarczy on zarówno energii, jak i witamin.

Składniki odżywcze w tabletkach czy naturalnie?

Zdecydowanie korzystniej jest raz zainwestować w wyciskarkę do owoców i przestać kupować mnóstwo suplementów. Należy się zorientować jakie warzywa i owoce zawierają poszczególne składniki odżywcze i zachować różnorodność.

Można mieszać warzywa z owocami albo decydować się tylko na słodki koktajl z ananasem i bananem. By dodać mu więcej kalorii można dodać także łyżkę dobrego masła orzechowego i dobrze zblendować. Z resztek z wyciskarki wchodzą zaś pyszne i zdrowe ciasteczka.

Wyciskarki do owoców znajdziesz w ofercie Gastrosilesia.pl

Read Previous

Okna dla każdego domu

Read Next

Domki kanadyjskie – idealna alternatywa dla niskich kredytów hipotecznych

https://pssz.pl/aktualizacja-iso-27002-czego-mozna-sie-spodziewac/ http://susiemakessupper.com/system-zarzadzania-jakoscia-iso-9001/ https://bridge-o-rama.com/jak-dbac-o-kask-na-konia/