Idealna wiata tarasowa do przestrzeni wypoczynkowej

 

Jak sprawić, aby nasz wypoczynek blisko domu był jeszcze przyjemniejszy? Poza wygodnymi meblami tarasowymi koniecznie wybierzmy element, który pozwoli nam na skuteczną ochronę przed słońcem. Jeszcze do niedawna najchętniej wybierany był parasol ogrodowy, dzisiaj jest to wiata tarasowa. Jak skonstruowana jest taka wiata? Czy faktycznie ochroni nas ona przed słońcem i zapewni cień?

Wiata tarasowa wykonana z trwałych materiałów

Nowoczesna wiata tarasowa to nic innego jak pergola wykonana z materiałów wysokiej jakości. Wiaty tego typu skutecznie chronią nas przed promieniowaniem słonecznym, zapewniają cień i pozwalają na podniesienie estetyki otoczenia. Wiata tarasowa doskonale wyznacza i ogranicza przestrzeń wypoczynkową – jej konstrukcję możemy dodatkowo wyposażyć w rolety boczne czy frontowe, które ochronią nas przed wiatrem czy spojrzeniami sąsiadów. Pod wiatą koniecznie ustawmy meble tarasowe.

Konstrukcja wiaty zaskakuje – jest to stelaż modułowy, złożony z elementów aluminiowych, malowanych proszkowo. Elementy te nie odkształcają się, a samą konstrukcję możemy zmontować samodzielnie. Zintegrowana rynna dachowa pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb wiaty. Uwagę zwraca dach wiaty – jest on wykonany z ruchomych listew aluminiowych, które zabezpieczono przed korozją czy odkształcaniem. Użytkownik sam decyduje o tym, w jakiej pozycji znajdują się lamele i jak wiele światła wpada pod wiatę.

Wygodny kącik wypoczynkowy pod wiatą tarasową

Jak zaaranżować kącik wypoczynkowy pod wiatą tarasową? Przede wszystkim wybierzmy meble, które będą dopasowane do naszych potrzeb – projektanci i producenci proponują nam meble kawowe, wypoczynkowe czy komplety składające się z dużych stołów oraz krzeseł. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj meble rattanowe, drewniane oraz technorattanowe.

 

 

Read Previous

Jakie tonery są najlepsze do drukarek laserowych?

Read Next

Okna drewniane czy plastikowe – jak podjąć dobrą decyzję?

https://ccf-cccv.org https://etc-sa.com https://zen-satori.org/oznakowanie-drogowe-stale-i-tymczasowe/