Drzwi do zadań specjalnych

Fani kabaretów pamiętają jeden ze słynnych skeczy, gdzie mężczyzna przyszedł kupić zwykłe drzwi do mieszkania i nie mógł dogadać się ze sprzedawcą. A co by było, gdyby doradca klienta zaproponował drzwi przemysłowe? Człowiek ten wówczas całkiem złapałby się za głowę!

Drzwi techniczne, czyli wyjątkowa konstrukcja

Oczywiście przeciętnemu Kowalskiemu taka konstrukcja się nie przyda, gdyż mowa tutaj o drzwiach stosowanych w m.in. w warsztacie, magazynie, hurtowni i garażu, a więc w pomieszczeniach technicznych. Ich stalowa budowa powoduje, że są bardzo odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne, chociażby uszkodzenia mechaniczne czy zjawiska atmosferyczne.

Duże znaczenie ma sam rozmiar. Drzwi przemysłowe, zwane też technicznymi, najczęściej mają szerokość 100 cm. Zanim się je zamontuje, najpierw należy przygotować odpowiedni otwór w murze. Są one dostępne zarówno w postaci zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Niektóre spełniają też funkcje dekoracyjne, ale najważniejsze jest jednak zadanie polegające na ochronie i zabezpieczeniu tego, co znajduje się wewnątrz danego pomieszczenia.

Zastosowanie drzwi przemysłowych

W takie drzwi przemysłowe najchętniej zaopatrują się właściciele budynków gospodarczych, a także przedsiębiorstw, szczególnie dużych zakładów produkcyjnych. Dzięki nim nie ma szans, że do środka przedostanie się złodziej. Co więcej, stanowią one dobrą barierę przed ogniem.

Używa się je również w laboratoriach, kotłowniach i innych miejscach określanych przez odpowiednie przepisy prawa budowlanego. Nie różnią się one od siebie, gdyż wszystkie charakteryzują się uniwersalnością. Nie ma na nich żadnych zdobień, mimo że można je zakupić w ciekawych wariantach kolorystycznych. Są zupełnie gładkie.

Zewnętrzne i wewnętrzne

Jak już wyżej wspomnieliśmy, takie konstrukcje dzielą się te stosowane na zewnątrz oraz do środka. Skrzydła wewnętrzne sprawdzą się szczególnie w wielu magazynach przemysłowych i serwerowniach. Mają dużą wagę, dlatego są bardzo solidne. Można je rozpoznać po tym, że brak w nich przeszkleń.

Z kolei skrzydła zewnętrzne są tak skonstruowane, aby w stu procentach zapewnić właścicielowi najwyższą, możliwą ochronę. Ich doskonałe właściwości antywłamaniowe to bez wątpienia spora zaleta. Jednak jest jeszcze coś, co sprawia, że takie drzwi przemysłowe powinny być zamontowane w każdej firmie. Chodzi o funkcję izolacyjną. Dzięki wypełnieniu styropianem dodatkowo zabezpieczą przed zimnem.

Read Previous

Letnie obozy dla młodzieży

Szafki wiszące do kuchni https://www.zyciepw.pl/przygotowanie-auta-do-zimy-o-czym-pamietac https://wnetrzaikrajobraz.pl