Domki kanadyjskie – idealna alternatywa dla niskich kredytów hipotecznych

Próby uzyskania kredytu hipotecznego nie są łatwe. Sam czas oczekiwania na decyzję pozytywną lub negatywną jest bardzo długi. Często decyzja jest pozytywna, ale sama kwota jest o wiele niższa niż wnioskowaliśmy na początku. Idealna alternatywą dla zaniżonych kredytów hipotecznych są domki kanadyjskie.

Domki kanadyjskie i ich charakterystyka

Skąd wzięłą się nazwa “domki kanadyjskie”? Ponieważ dużo takich domów można spotkać w Kanadzie, gdzie klimat zbliżony jest do naszego. W tamtym kraju te domy są bardzo popularne. U nas ich “sława” dopiero wzrasta i ma szansę dorównać domom budowanym z tradycyjnej cegły. W przypadku domów szkieletowych – drewnianych jedyny mur to taki, który znajduje się w ziemi, czyli fundament. Reszta prac nad ziemią to czystej jakości drewno, które jest o wiele tańszym materiałem budowlanym. To właśnie dzięki temu, jak również dzięki wielu innym czynnikom (jak np. krótki okres budowy, brak prac “mokrych”) cena za taki dom jest niska. Otrzymany kredyt hipoteczny o zaniżonej wartości będzie więc idealny dla domu drewnianego.

Drewno najwyższej jakości

Nie zapominajmy, że domki kanadyjskie to najwyższej jakości drewno. Nasz dom będzie solidny oraz trwały. Drewno przeznaczone do budowy takich budynków musi być w odpowiedni sposób zabezpieczone, dzięki czemu zdobędzie ono odpowiednie parametry techniczne, jak chociażby termoizolację na wysokim poziomie. Jeżeli drewno będzie odpowiednio zaimpregnowane, to bez problemu będzie sobie radziło nawet z bardzo ciężkimi warunkami atmosferycznymi. 

Read Previous

Jak zmienić styl życia na zdrowszy?

Read Next

Czy pergola ogrodowa jest dobrym wyjściem na ogród?