Aktywne wakacje: jak je zaplanować?

Szukając ciekawej alternatywy na wczasy warto porzucić plany wyjazdu zagranicznego – Polska oferuje wiele ciekawych, nieodkrytych zakątków, które z pewnością przypadną nam do gustu. Odchodząc od dużych miast natrafimy nie tylko na wspaniałe jeziora, ale również liczne parki narodowe i krajobrazowe. Jak zaplanować takie wczasy?

W poszukiwaniu inspiracji na wczasy

Aktywny wypoczynek wśród zieleni to najlepsza opcja na wczasy. Wybierając konkretny region w Polsce przede wszystkim kierujmy się jego walorami środowiskowymi. Najpopularniejsze regiony to oczywiście góry, ale też Mazury czy wybrzeże. Nie chcąc jednak wypoczywać w tłumie warto wybrać nieco mniej oczywiste miejsce, np. okolice ściany zachodniej. Zielona góra jest idealnym miejscem wypadowym, które zaskoczy nas doskonałą bazą noclegową oraz możliwościami – mówią pracownicy firmy lubuskielove.pl.

Jak aktywnie spędzać czas na urlopie? Najprostszą formą są oczywiście spacery. Wybierając agroturystykę czy hostel z dala od centrów miast możemy odetchnąć pełną piersią i skorzystać z szerokiej oferty, jaką daje dany region. Inną propozycją są oczywiście rowery i wycieczki rowerowe. Na wczasy możemy zabrać własne rowery lub też wypożyczyć je w agroturystykach. Liczne ścieżki rowerowe poprowadzą nas najbardziej urokliwymi zakątkami regiony i wskażą zabytki, miejsca ciekawe z punktu przyrodniczego.

A może kajaki?

Spływy kajakowe na nowo stają się modne – widać to po najpopularniejszych rzekach w Polsce, takich jak Bug, Warta czy Biebrza. Spływy kajakowe to atrakcja odpowiednia dla osób w każdym wieku – w zależności od stopnia trudności spływu w atrakcji tej mogą brać udział dzieci, osoby starsze. Podczas spływu mamy możliwość poznania przyrody, a przy odrobinie szczęścia uda nam się spotkać mieszkańców danego obszaru, np. czaple czy perkozy.

 

 

 

Read Previous

Jakie akcesoria do paznokci wybrać?

Read Next

Zadbaj o jakość i komfort posiłków spożywanych codziennie!

https://www.gama-sklep.com.pl/a/126-szafa-trzydrzwiowa-z-lustrem ubezpieczenie samochodu https://www.gama-sklep.com.pl/a/39-pokoj-w-stylu-skandynawskim